Управління Національного Банку України у Львівській області

Вулиці та площі - Львів, вул. Коперніка, 4

 

 

  • Поділитися
Львівське обласне представництво Національного банку України розміщується в колишній будівлі Кредитного земельного товариства. Ця монументальна споруда зведена у південно-західному краї кварталу, утвореного вулицями Банківською та Коперника.

Варто наголосити, що ця споруда Львівської філії НБУ зведена в 1912-1913 роках під керівництвом і за проектом відомих архітекторів Альфреда Захаревича й Юзефа Сосновського. Як у багатьох інших адміністративних будівлях, споруджених у Львові на початку ХХ століття, тут переважає неокласицизм.

У плані будинок – практично прямокутний, з двома невеличкими внутрішніми двориками. П’ять поверхів цегляної будівлі колишнього Кредитного земельного товариства завершує дах з високими схилами. Також при будівництві гармонійно поєднані та використані метал, залізобетон і скло. Портал над головним входом від вулиці Коперника прикрашений пілястрами та антиком, на якому розміщене погруддя Меркурія, автором якого є скульптор Зигмунд Курчинський. Бічний фасад, що виходить на вулицю Банківську, оздоблений більш аскетично – на ньому зображено чотири скульптури кінських голів. Також у цьому бічному фасаді влаштований заїзд до внутрішнього дворика.

Ядро будівлі Львівської філії НБУ складає головний операційний зал, який накритий скляним склепінням циліндричної форми. Варто зауважити, що у інтер’єрі приміщень управління НБУ у Львівській області збереглись оригінальні розписи Каетана Степановича й унікальне панно Зигмунда Розвадовського.

Вулиці та площі, Управління Національного Банку України у Львівській області

Львів, вул. Коперніка, 4
Рекомендуємо переглянути
Показати більше