Стрийський парк (парк Яна Кілінського)

Вулиці та площі - Львів, вул. Паркова

 

 

  • Поділитися
Одним з найпрекрасніших та наймальовничіших парків Львова є Стрийський, який знаходиться у центральній частині міста та займає досить значну площу – майже 52 гектари. Наголосимо, що Стрийський парк входить до списку пам’яток садово-паркового мистецтва національного значення.

Так, свою історію парк розпочинає з 1879 року. Адже саме тоді з ініціативи Станіслава Немчиновського, який був міським радником, розпочалось висадження дерев на цій території, де колись існувало кладовище. Над упорядкуванням паркової території працював неперевершений майстер садово-паркового мистецтва Арнольд Рерінг. В 1895 році в парку було відкрито монумент Яну Кілінському (автор – архітектор Юліан Марковський), а сам парк офіційно носив його ім’я. Однак для львів’ян більш звичною була назва «Стрийський парк».

У 20-х-30-х роках ХХ століття у Стрийському парку постійно відбувались ярмарки-виставки, які носили назву «Східні торги». В 1951 році у парку збудували дитячу залізну дорогу, якою сьогодні курсує дитячий потяг «Вітерець». Відтак, у 1952 році головний вхід до Стрийського парку прикрасила арка, спроектована архітектором Г.Швецьким-Вівецьким, а територію парку збільшили і повністю огородили чавунним парканом.

За часів незалежності у Стрийському парку у Львові створили перший у країні скейт-майданчик. Також за кошти польського гранту було відновлено пам’ятник Я.Кілінському. Також варто зазначити, що у 2009 році у Стрийському парку була проведена масштабна реконструкція, в ході якої було повністю відновлене освітлення та доріжки, а також реставрований фонтан «Гуси-лебеді». І справді, після проведення відновлювальних робіт у Стрийському парку знову забуяло життя.

Вулиці та площі, Стрийський парк (парк Яна Кілінського)

Львів, вул. Паркова
Рекомендуємо переглянути
Показати більше