Проспект Шевченка

Вулиці та площі - Львів, проспект Шевченка

 

 

  • Поділитися
У наш час однією з головних вулиць центру Львова є знаменитий проспект Шевченка. Історія проспекту, як більшості львівських вулиць, дуже насичена історичними фактами та подіями. Вперше назва цієї вулиці згадується у древніх хроніках 1414 року. Це була вулиця Галицького передмістя, де проживали грабарі або кожум’яки, відтак до початку XIX століття ця вулиця іменувалася Гарбарською. Варто зазначити, що у центрі цієї вулиці до самого кінця XIX століття знаходилось замулене русло Полтви, через яку був зведений кам’яний міст зі статуєю Святого Яна. Саме таку назву вулиця мала впродовж ХІХ століття.

Зауважимо, що з 1871 року проспект Тараса Шевченка мав назву вулиці Академічної, адже вона виходила до головного корпусу університету Яна Казимира. Після реконструкції центральної частини міста Львова та заведення Полтви в підземні колектори, головний садівник міста Арнольд Рерінг спроектував бульвар, який мав вигляд своєрідних острівців у формі трапецій. Після наступної реконструкції у 1930 році бульвар набув більш традиційного вигляду. Того ж року на бульварі висадили берлінські тополі, які були замінені на кулясті клени аж в 1997 році.

В період радянської влади, а саме в 1955 році, вулицю Академічну перейменували на проспект Тараса Шевченка. На проспекті Шевченка кожна будівля має свою унікальну історію та архітектурну цінність. Зокрема, будівля колишнього Галицького іпотечного банку (№1), готель, який колись належав Георгу Гофману (теперішній «Жорж», №2), кам'яниця Стагля (тепер – Львівський інститут банківської справи, №8), Будинок Ромуальда Турасевича зі скульптурами атланта і каріатиди (№26) та багато інших. За часів незалежності в кінці проспекту Тараса Шевченка у Львові був встановлений монумент відомому історикові та Голові Української Центральної Ради УНР Михайлу Грушевському

Вулиці та площі, Проспект Шевченка

Львів, проспект Шевченка
Рекомендуємо переглянути
Показати більше