Прокуратура Львівської області

Вулиці та площі - Львів, проспект Шевченка, 17

 

 

  • Поділитися

Львівська обласна прокуратура розміщується в будинку під номером 17 на проспекті Шевченка. Будівля, в якій розташувалась прокуратура, як і більшість споруд проспекту Шевченка, має свою історію.
Першопочатково будівля Львівської прокуратури зводилась для розміщення торгово-промислової палати, яка захищала ділові інтереси львівських підприємців. Так, у 1912 році для потреб торгово-промислової палати було зведено кам’яницю, а до того часу, впродовж майже 50-ти років, палата розміщувалась у будівлі львівської ратуші. В часи будівництва цієї кам’яниці вулиця, на якій її зводили, називалась Академічною.
Слід зазначити, що автором проекту будівлі на проспекті Шевченка, 17 є архітектор Юзеф Сосновський. Однак над реалізацією проекту працював дуже відомий в ті часи львівський архітектор Альфред Захаревич при участі свого колеги Тадеуша Обмінського. Загалом будівля поєднує в собі архітектурний стиль неокласицизм та сецесію. На споруді можна побачити герб міста Львова (проект Генріка Узембла), а також на будівлі зображено численні алегоричні символи промисловості й торгівлі, виконані Войцехом Пшедвоєвським. Внутрішні інтер’єри приміщень виконані у стилі модернізму.
Зі здобуттям Україною незалежності у 1991 році в будівлі на проспекті Шевченка, 17 розмістилась прокуратура Львівської області.


Вулиці та площі, Прокуратура Львівської області

Львів, проспект Шевченка, 17
Рекомендуємо переглянути
Показати більше