Порохова вежа

Вулиці та площі - Львів, вул. Підвальна, 4

 

 

  • Поділитися

Однією з небагатьох оборонно-фортифікаційних споруд XVI століття, збережених до наших днів, є Порохова вежа у Львові. Цю визначну пам’ятку фортифікаційного будівництва зводили впродовж 1554 – 1556 років з каміння розібраного старого Міського арсеналу. Порохова вежа зводилася як окрема оборонна структура за межами міських мурів, адже саме зі Сходу на Львів часто здійснювали напади численні загарбники. Порохову вежу звели під мурами міста на оборонних земляних валах, які, до речі, теж дійшли до наших днів з давніх часів. Навіть у наш час скверик, у якому розташовується Порохова вежа, носить символічну назву – «На валах».

Варто зазначити, що довжина знаменитої Порохової вежі складає 24 метри, а ширина – 19,5 метрів. Свого часу це була найбільш укріплена фортифікаційна споруда у Львові – товщина її стін складає до трьох метрів. Чотириповерхова Порохова вежа, як уже зазначалося, мурована з каменю, ця споруда із системи давніх міських укріплень має у своєму архітектурному плані форму підкови. Завершує Порохову вежу гостроверхий дах, критий черепицею. Варто зазначити, що у одній зі стін Порохової вежі містяться отвори для бійниць. Зазвичай під час військових дій Порохова вежа слугувала для флангового та фронтального обстрілу нападників, також її використовували як складське приміщення для зброї та обладунків. У мирні часи у приміщенні Порохової вежі зберігали провіант та різноманітні товари.

Після проведеної реконструкції впродовж 1954 – 1956 рр. у приміщенні Порохової вежі розміщується Будинок Архітектора (Львівське відділення Спілки Архітекторів України). Тоді ж біля входу у Порохову вежу розмістили скульптури лежачих левів ХІХ століття – незмінний символ міста Львова.

Також варто зазначити, що на сьогоднішній час у споруді Порохової вежі відкрито однойменний тематичний ресторан, який дає змогу проникнути у атмосферу давнього Львова.

Місця поруч: Храм святого МихаїлаПамятник Івану Федорову Вулиці та площі, Порохова вежа

Львів, вул. Підвальна, 4
Рекомендуємо переглянути
Показати більше