Площа Митна

Вулиці та площі - Львів, площа Митна

 

 

  • Поділитися

Площа Митна у Львові розташована на місці, в якому поєднуються вулиці Личаківська та Володимира Винниченка. Ця площа сформувалася наприкінці ХVІІІ століття, отримавши назву «пляц Цлови». Характерно, що після Другої Світової війни ця площа отримала назву «Радянська», адже неподалік, на теперішній вулиці Винниченка, були розміщені керівні органи радянської влади. І тільки у 1990 році, напередодні здобуття Україною незалежності, площа отримує свою історичну назву – Митна.

Центральною спорудою площі Митної, безсумнівно, вважається колишній костел кларисок, який за часи австрійської влади, починаючи з 1782 року, виконував функцію митниці – саме звідси й походить історична назва площі Митної. Костел кларисок (Непорочного Зачаття) був зведений у 1607 році; авторство споруди приписують відомим тогочасним архітекторам – Павлу Римлянину та Бернарду Авелідесу. Архітектурні рішення костелу Непорочного Зачаття поєднали у собі риси ренесансу та бароко. У наші дні у приміщенні костелу розташований музей Йоганна Георга Пінзеля, в якому експонуються неперевершені скульптури «українського Мікеланджело».

Зі західної сторони площі Митної міститься фрагмент міського муру оборонного комплексу Бернардинського монастиря зі знаменитою Глинянською вежею, у якій відкрито в’їзні аркоподібні ворота до історичної частини міста Львова. Ця фортифікаційна споруда має вікна та бійниці, що свідчить про її оборонне значення, а також обабіч оборонної стіни  зроблена імітація фортечного рову.

Варто зазначити, що через площу Митну прокладені численні трамвайні колії, якими курсують трамваї різних маршрутів.


Вулиці та площі, Площа Митна

Львів, площа Митна
Рекомендуємо переглянути
Показати більше