Пам’ятник Вячеславу Чорноволу

Вулиці та площі - Львів, вул. Підвальна

 

 

  • Поділитися
В’ячеслав Чорновіл – відомий український дисидент, громадський діяч і, звичайно, політик. В радянські часи твердо відстоював українські національні цінності та боровся за українську державність. В’ячеслав Чорновіл перебував у лавах Української гельсінської групи – організації,  яка в умовах жорстокого радянського тоталітарного режиму намагалася відстояти права людини. За свою діяльність у русі опору В’ячеслав Чорновіл не раз опинявся за ґратами. Однак в 1991 році мрія В’ячеслава Чорновола здійснилась, і Україна в безкровопролитному бою здобула свою незалежність. Безсумнівно, вклад В’ячеслава Чорновола в цю боротьбу за незалежність важко переоцінити.

Багато українців сьогодні вважає, що якби В’ячеслав Чорновіл все-таки став першим Президентом України, держава пішла б зовсім іншим шляхом національного розвитку. Він був депутатом українського парламенту, який до останнього дня відстоював національні інтереси, борючись з бюрократами та корупціонерами, які з року в рік втягували державу в прірву. Однак в 1999 році В’ячеслав Чорновіл трагічно загинув в автомобільній аварії на Бориспільському шосе.

Вдячні земляки увіковічнили борця за українську незалежність в пам’ятній скульптурі, розміщеній в центральній частині Львова. Урочисто монумент був відкритий 28 грудня 2002 року у скверику «На Валах» напроти Львівської обласної ради. Авторами монументу «вічному опозиціонеру» є скульптор Іван Самотос та львівський архітектор Василь Каменищик.

Бронзову постать В’ячеслава Чорновола встановили на гранітну основу, на якій викарбовано його слова: “Ми, українці, були, є і завжди вільними будемо!”. А піднята вгору рука кличе українців до боротьби з несправедливістю.

Вулиці та площі, Пам’ятник Вячеславу Чорноволу

Львів, вул. Підвальна
Рекомендуємо переглянути
Показати більше