Пам'ятник переможцям над фашизмом (Монумент Слави)

Вулиці та площі - Львів, перехрестя Стрийська та Гвардійська

 

 

  • Поділитися
Монумент Слави у місті Львові створений з метою увіковічення та збереження пам’яті про борців та воїнів, які здобули перемогу над фашистами у Другій світовій війні. Меморіал споруджений неподалік Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. На місці розміщення Монументу Слави завершується верхня частина парку культури й відпочинку імені Богдана Хмельницького  та перетинаються вулиця Гвардійська і вулиця Стрийська. Поблизу монумента, традиційно протягом кількох десятків років, проводяться урочисті відзначення Дня перемоги.

Меморіал переможцям над фашизмом урочисто був відкритий 1971 року, і першопочатково він носив назву «монумент Бойової Слави Радянських Збройних Сил». Його створено з використанням гранітних та бронзових компонентів. Над створенням монументу працював творчий колектив, до якого входили монументаліст Олександр Пирожков та архітектори Аполлон Огранович й Мирон Вендзилович, а також скульптори Еммануїл Мисько та Дмитро Крвавич.

В центрі ансамблю знаходиться пілон заввишки тридцять метрів. На пілоні гармонічно розміщені п’ять горельєфів: танкіст, льотчик, матрос, артилерист та піхотинець. Також до складу меморіального комплексу входить центральна бронзова група і масивна стела з граніту, на якій розміщені ковані мідні рельєфи, які символізують історію створення Радянської Армії – «Народження Червоної Армії», «Громадянська війна», «Звільнення Західної України», «Рік 1941-й», «Велика Вітчизняна війна» і «Перемога». Проте центральну скульптурну групу Монументу Слави складають фігури матері-Батьківщини та Воїна, який складає їй присягу вірності, тримаючи у руках меч.

І хоч Монумент Слави – це частина історичного минулого міста Львова, більшість львів’ян неоднозначно відносяться до цієї споруди, а депутати Львівської міської ради неодноразово піднімали питання про демонтування окремих елементів меморіалу як таких, що містять «імперсько-більшовицьку» символіку.

Вулиці та площі, Пам'ятник переможцям над фашизмом (Монумент Слави)

Львів, перехрестя Стрийська та Гвардійська
Рекомендуємо переглянути
Показати більше