Памятник Никифору Дровняку

Вулиці та площі - Львів, площа Музейна 1

 

 

  • Поділитися

Никифор (Епіфаній) Дровняк – це художник-самоук, який працював у напрямку примітивізму чи наївного реалізму. Однак варто наголосити, що на сьогоднішній день декілька держав сперечаються за право вважати Никифора Дровняка своїм художником. Сам Никифор Дровняк походив з лемківського села Криниця (зараз – територія Польщі). Сам художник-примітивіст часто підписував свої картини як «Никифор з Криниці», «Матейко з Криниці», «Ян Криницький», «Никифор Криницький» та ін. Картини Никифора Дровняка здебільшого зображають життя українських лемків та етнічний колорит рідного краю. Чималий доробок в автора і на релігійну тематику.
Талант художника Никифора Дровняка світова художня еліта відкрила у 1932 році, коли в паризькій галереї Леон Марсель експонувалися 200 його картин. Таку виставку для художника влаштував Львівський народний музей імені Т.Шевченка. З того часу він став центральною фігурою світового мистецького життя, його творчою самобутністю захоплювались колеги та справжні любителі мистецтва. Роботи Никифора Дровняка неодноразово експонувалися у різних країнах світу. Однак значної слави принесла художнику друга його паризька виставка, яка відбулась вже в 1959 році.
З метою увіковічення творчості Никифорові-Епіфанію Дровняку у Львові був встановлений бронзовий пам’ятник цьому самобутньому художнику. Пам’ятник Дровняку у Львові з належними урочистостями відкрили у травні 2006 року. Розмістили його в досить людному та улюбленому туристами місці – поблизу Домініканського собору. Він гармонійно вписався у оточення скверу та площі Музейної. Над бронзовою скульптурою художника працювали львівський скульптор-митець Сергій Олешко й відомий архітектор-монументаліст Михайло Ягольник.


Вулиці та площі, Памятник Никифору Дровняку

Львів, площа Музейна 1
Рекомендуємо переглянути
Показати більше