Пам'ятник Михайлу Грушевському

Вулиці та площі - Львів, проспект Шевченка 30

 

 

  • Поділитися
Михайло Грушевський – відомий український історик та громадський діяч. В буремні часи на початку ХХ століття Михайло Грушевський виступав за утвердження української незалежності. Без сумніву, він зробив неоціненний вклад у формування української державності. Варто згадати, що з-під пера Михайла Сергійовича Грушевського вийшла у світ фундаментальна історична праця «Історія України-Русі», яка розповідає про походження та формування українців як великої нації.

Так, після повалення царського режиму в Росії Михайло Сергійович Грушевський доклав максимум зусиль для будівництва молодої незалежної народної української республіки – УНР. Впродовж 1917-1918 рр. Михайло Грушевський обіймав посаду Голови Української Центральної Ради УНР. Часом цей факт помилково репрезентує Михайла Грушевського як першого президента української держави.

Михайло Сергійович Грушевський жив та працював у Львові понад двадцять років. Саме тому зі здобуттям незалежності Львів став першим містом України, в якому у червні 1994 року урочисто був відкритий пам’ятник цьому відомому історикові та громадському й політичному діячеві. Пам’ятний монумент Михайлові Грушевському встановили на площі, яка колись іменувалась Академічною. Фігуру Грушевського було відлито з бронзи та влаштовано на гранітному постаменті. Над пам’ятником працювали сучасні українські скульптори – Микола Посікіра, Дмитро Крвавич, Любомир Яремчук та львівський архітектор Василь Каменщик. Можна простежити, що пам’ятник Михайлові Грушевському гармонічно вписався в архітектурний ансамбль центральної частини міста Львова.

Вулиці та площі, Пам'ятник Михайлу Грушевському

Львів, проспект Шевченка 30
Рекомендуємо переглянути
Показати більше