Памятник Івану Франкові

Вулиці та площі - Львів, вул. Університетська

 

 

  • Поділитися

Пам’ятник видатному українському письменнику, поету, вченому, перекладачеві, громадському та політичному діячеві – Іванові Франку – розташований навпроти головного корпусу Львівського національного університету а саме на площі Університетській. За архітектурними мірками пам’ятник Іванові Франкові був відкритий досить недавно, а саме 30 жовтня 1964 року.

Першопочатково спорудженням пам’ятника у Львові повинен був займатися скульптор Іван Севері, адже постанова Ради Народних комісарів УРСР про спорудження пам’ятника Івану Франкові вийшла 4 квітня 1945 року. Однак терміни виконання зведення пам’ятника суттєво змістилися через значну суму кошторису на спорудження монументу. Цього разу споруджували пам’ятник відомі львівські скульптори – Дмитро Крвавич, Валентин Борисенко, Емануіл Миська, Яків Чайка та інші. Брав участь у спорудження пам’ятника Іванові Франку архітектор Андрій Шуляр.

Сам проект пам’ятника Іванові Франку виявився дуже вдалим, оскільки 12-ти метровий монумент, який відображає письменника у повний зріст, виточений з каменю – це пам'ять про знаменитого Каменяра України.

Відразу за величним монументом знаходиться парк імені Івана Франка, який було чудесно відновлено до Євро 2012. Він є одним з найстаріших парків Львова . У цьому місці завжди багато людей, оскільки даний парк – це маленький оазис природи в самому центрі міста Львова.

Перед пам’ятником Іванові Франку було споруджено красиву відкриту площу, на якій часто проводять вільний від навчання час студенти. Влітку і восени, у зеленій зоні біля парку, відбуваються різноманітні концерти, а також покази кіно на відкритому повітрі. Тому якщо Ви любите кіно, і не проти його переглянути, сидячи на травичці поряд з іншими, це місце саме для Вас.

Вулиці та площі, Памятник Івану Франкові

Львів, вул. Університетська
Рекомендуємо переглянути
Показати більше