Памятник Іванові Трушу

Вулиці та площі - Львів, вул. Івана Франка 106

 

 

  • Поділитися

Пам'ятник Іванові Трушу
Галицька земля з великою шаною відноситься до видатних людей, які прославляли свій край, створюючи справжні мистецькі шедеври. Одним з таких відомих людей Львівщини, який здобув європейську славу, був митець-імпресіоніст Труш Іван Іванович.
Майже все життя Іван Труш присвятив відродженню малярства в Галичині. Загалом його художньо-мистецька спадщина налічує понад 6000 шедеврів. Видатний художник-імпресіоніст був справжнім організатором мистецького життя: був ініціатором створення перших галицьких мистецьких професійних товариств, регулярно друкувався у спеціалізованих художніх виданнях, читав лекції, брав участь у мистецьких подорожах тощо. Іван Труш перебував у хороших товариських стосунках з Іваном Франком та Василем Стефаником. Плідно співпрацював з львівським науковим товариством імені Тараса Шевченка.
Відомого українського живописця-імпресіоніста, майстра-портретиста і пейзажиста, який довгі роки жив та трудився у Львові, вдячні земляки увіковічнили у бронзі. Над скульптурою Івана Труша працювали талановитий скульптор Сергій Олешко та відомий архітектор Михайло Ягольник. Робота над пам’ятником тривала приблизно 11 місяців. Цікавим виявився задум творців пам’ятника, який створено без колон чи постаментів, а практично в один зріст з людьми, які споглядають цей архітектурний шедевр. Пам’ятник Іванові Трушу встановили у скверику на вулиці Івана Франка, неподалік від Польського консульства у Львові. Скульптуру відомому українському живописцю та критику було урочисто відкрито в 1996 році.
Вшановуючи відомого живописця, львів’яни назвали його іменем вулицю, на якій він проживав, а також відкрили меморіально-художній музей у будинку художника під номером 28. Також ім’я Івана Труша присвоєно Львівському коледжу декоративного і ужиткового мистецтва.


Вулиці та площі, Памятник Іванові Трушу

Львів, вул. Івана Франка 106
Рекомендуємо переглянути
Показати більше