Львівське обласне управління МВС України

Вулиці та площі - Львів, площа Генерала Григоренка, 3

 

 

  • Поділитися

Будівля, в якій на теперішній час розміщується головне управління МВС України, зведена в 1909-1911 роках для розміщення Акціонерного кооперативного банку. Вона є характерним зразком громадської будівлі початку ХХ століття і за архітектурним стилем відноситься неокласицизму. Проект будівлі Акціонерного кооперативного банку розробив досить відомий архітектор Альфред Захаревич. Цікавим є той факт, що проект А. Захаревича зайняв на конкурсі тільки друге місце, однак проект-переможець А. Опольського та І. Кендзерського не був зрелізований.
Будівля головного управління МВС України – п’ятиповерхова, яка має високий мансардний дах. Загалом вона є досить складною в архітектурному плані. Головний фасад в будівлі обласних міліціонерів симетричний і має яскраво виражену центральну частину. Фасад будівлі прикрашені декоративним та лінійними рустом. Три останні поверхи розділені вертикально виконаними пілястрами. Центральний вхід прикрашає архівольт. Завершальний штрих у ансамблі будинку становить профільований карниз.
В часи Австро-Угорської імперії на першому поверсі цієї будівлі розмістилася кав’ярня «Варшава», над інтер’єром якої працювали живописець Ф. Вигживальський та скульптор З. Курчинський.
За часів польського панування у Львові, у приміщенні будівлі головного управління МВС України розміщувалась дирекція пошти, а з приходом радянської влади будівлю передали обласному управлінню міліції, яке знаходяться тут і за часів незалежної України.
Варто зазначити, що до 1946 року перед будівлею управління МВС України знаходився пам'ятник відомому громадському діячеві Францішеку Смольці, знищений радянською владою. За часів незалежності його місце зайняв монумент у формі Святого Юрія (Георгія) Змієборця, присвячений правоохоронцям, які віддали життя при виконанні своїх службових обов’язків.


Вулиці та площі, Львівське обласне управління МВС України

Львів, площа Генерала Григоренка, 3
Рекомендуємо переглянути
Показати більше