Львівська обласна державна адміністрація та обласна рада

Вулиці та площі - Львів, вул. Володимира Винниченка, 18

 

 

  • Поділитися
Державна адміністрація Львівської області та обласна рада розміщується в будівлі колишнього Галицького намісництва на куті вулиць Винниченка та Просвіти. Будівля облдержадміністрації – це характерний приклад монументального адміністративного об’єкту Австро-Угорської імперії. Будівля Львівської облдержадміністрації споруджена в неоренесансному стилі та є архітектурною пам’яткою національного значення.

Будівництво цієї адміністративної споруди велось з 1870 року по 1878 рік під керівництвом архітекторів С. Гавришкевича та Ф. Ксенжарського. У важкий період Першої світової війни тут був розташований штаб однієї з російських армій. В час між двома війнами будівлю використовувало управління польського воєводства, а під час нацистської окупації тут розташувався керівний апарат губернатора Дистрикту Галичина. З приходом на західні землі радянської влади будівлю зайняла комуністична партія, а саме її обласний комітет.

Будівля Львівської облдержадміністрації у плані має прямокутну форму. Завершує чотирьохповерхову будівлю мансардний дах. Фасадна частина симетрична та рустована з горизонтальними смугами карнизів. Над парадним входом розташований балкон другого поверху, який опирається на чотири колони. Надзвичайно витонченою є ліпнина на фасаді будівлі, яку виконав скульптор Леонард Марконі. Також будівля облдержадміністрації має свій закритий внутрішній дворик. Перед входом до Львівської обласної адміністрації розташований маленький красивий скверик, на території якого зведенопам’ятник В’ячеславу Чорноволу.

Вулиці та площі, Львівська обласна державна адміністрація та обласна рада

Львів, вул. Володимира Винниченка, 18
Рекомендуємо переглянути
Показати більше