Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника

Вулиці та площі - Львів, вул. Стефаника, 2

 

 

  • Поділитися

Львівська бібліотека імені В. Стефаника – це одна з найбільших бібліотек на території України. Офіційною датою її заснування вважається 2 січня 1940 року, коли були об’єднані бібліотечні фонди 84-х приватних та державних установ Західної України, зокрема, бібліотеки НТШ, товариства «Просвіта», Ставропігійського інституту, інституту імені Оссолінських, низки монастирів та приватних фундацій.

До створення Львівської бібліотеки імені В. Стефаника у приміщенні, в якому вона знаходиться, з 1817 року розміщувалася польська національна бібліотека імені Оссолінських (так званий Оссолінеум). А ще раніше у будівлі на теперішній вулиці Стефаника, 2

Львові діяв монастир ордену кармеліток взутих (черевичкових).

Ім’я відомого українського письменника Василя Стефаника було присвоєно бібліотеці у 1971 році, а у 1989 році вона отримує статус науково-дослідного інституту. Знаменною для бібліотеки імені Стефаника у Львові стала дата 10 квітня 2008 року, коли Віктор Ющенко – Президент України – надав бібліотеці статусу «національної».

Варто наголосити, що Львівська бібліотека імені Василя Стефаника, за останніми переписами фондів (2011 рік), налічує понад 8 мільйонів одиниць збереження. Це, зокрема, рідкісні видання, нотні видання, картографічні видання, численні рукописи та першодруки. При бібліотеці імені Василя Стефаника у Львові функціонує відділ рукописів – один з найбільших та найстаріших в Європі. Вражає багатством своїх фондів відділ україніки бібліотеки імені Василя Стефаника (знаходиться у приміщенні на вулиці В.Винниченка), у якому знаходяться рукописні та друковані видання від ХІ до ХХ століття.

При Львівській бібліотеці імені Василя Стефаника діють три науково-дослідних підрозділи: Інститут сучасних інформаційно-бібліотечних технологій, Науково-дослідний інститут пресознавства та Інститут досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів.

Зручним нововведення Львівської бібліотеки імені Василя Стефаника є можливості для зареєстрованих користувачів дистанційно замовити літературу через мережу Інтернет, а також користування електронним каталогом баз даних, що значно полегшує пошук потрібних матеріалів.


Вулиці та площі, Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника

Львів, вул. Стефаника, 2
Рекомендуємо переглянути
Показати більше