Львівська міська рада (Львівська ратуша)

Вулиці та площі - Львів, площа Ринок, 1

 

 

  • Поділитися
Львівська міська рада проводить свої засідання в будівлі ратуші, яка незмінно впродовж сотень років є місцем розташування міської влади. Сама будівля знаходиться в центрі площі Ринок і є пам’яткою архітектури, яка занесена до Cвітової спадщини ЮНЕСКО. Цікавим є той факт, що висота будівлі Львівської ратуші, яка вважається найвищою в Україні, сягає 65 метрів.

Історія Львівської ратуші сягає ХІV століття, адже вперше про будівлю згадується у хроніках 1381 року. Однак, вже наприкінці ХІV століття першу дерев’яну будівлю ратуші та вежу знищила пожежа. Згодом на цьому місці звели муровану будівлю ратуші, однак вежа ще довгі роки зводилась з дерева, тому й потерпала від пожеж в 1527 році та 1571 році. Капітальної перебудови та розширення будівля зазнала в 1619 році. Особливо славилася своїм пишним убранством радна кімната ратуші, у якій приймали високоповажних гостей міста, адже тут зберігався великий герб міста Львова, дорогоцінні ікони, годинники, підсвічники тощо.

Варто зауважити, що чотириповерхова будівля ратуші з годинниковою вежею, яка дійшла до наших днів, побудована у 1835 році у архітектурному стилі віденського класицизму під керівництвом відомих архітекторів – Ю. Маркля, Ф. Трешера та А. Вондрашека. Однак згодом Львівська ратуша ще зазнавала руйнувань під час революції 1848 року, коли місто обстрілювали війська австрійської артилерії. Проте вже в 1851 році Львівську ратушу капітально відремонтували, а на вежу встановили новий годинник. З приходом на терени Львівщини радянської влади в будівлі ратуші збираються на засідання міські депутати Львівської ради.

На сьогоднішній день, незважаючи на розміщення в будівлі міських органів управління, вхід у Львівську ратушу залишається вільним. Також для містян та туристів на вежі обладнаний платний оглядовий майданчик, з якого відкривається прекрасний панорамний вид старовинного Львова.

Вулиці та площі, Львівська міська рада (Львівська ратуша)

Львів, площа Ринок, 1
Рекомендуємо переглянути
Показати більше