Глинянська вежа (В’їзна брама)

Вулиці та площі - Львів, площа Митна

 

 

  • Поділитися

У наш час важко уявити вигляд стародавнього міста Львова без Глинянської вежі, яка постає як його яскравий взірець фортифікаційно-оборонної архітектури. Глинянська вежа зводилася як оборонна споруда у комплексі Бернардинського монастиря. Це одна із найбільш давніх забудов доби пізнього ренесансу у Львові, адже час її будівництва сягає ХVII століття.

У архітектурному плані Глинянська вежа є гармонійною складовою частиною мурованого з каменю та цегли величного оборонного муру, у верхньому ярусі якого містяться вікна-бійниці. Глинянська вежа є квадратною у плані, вона покрита цікавої форми дахом – у формі шатра. В’їзні аркоподібні ворота у Глинянську вежу знаходяться зі сторони площі Митної.

Із внутрішньої, західної сторони Глинянська вежа та будівлі Бернардинського монастиря утворюють трикутне замкнене подвір’я. Саме із внутрішнього боку Глинянської вежі відновлено дерев’яні галереї, які надають фортифікаційному мурові надзвичайного колориту.

У результаті масштабних реставраційних робіт, проведених у 1976-1977 роках під керівництвом К. Присяжного та А. Новаківського, стіни муру та Глинянську вежу суттєво відкопали, а також вздовж стіни проклали своєрідний канал – імітацію фортечного рову. Саме у цей час відкрили славнозвісну в’їзну браму до стародавньої частини міста.

На сьогоднішній день Глинянська вежа вважається одним із найкраще збережених фрагментів стародавніх фортифікаційних споруд міста Львова. До слова, у приміщеннях оборонної стіни та вежі на даний час розміщується інститут «Укрзахідпроектреставрація», а північно-східну частину будівлі займає адміністрація історико-архітектурного заповідника.


Вулиці та площі, Глинянська вежа (В’їзна брама)

Львів, площа Митна
Рекомендуємо переглянути
Показати більше