Двірцева площа (площа перед залізничним вокзалом)

Вулиці та площі - Львів, Площа двірцева

 

 

  • Поділитися

Двірцева площа (площа перед залізничним вокзалом)
Львівська площа перед залізничним вокзалом Львові іменується Двірцевою. Назва площі походить від слова «двірець», яке ще інколи зустрічається в львівському говорі й означає «залізничний вокзал». Основною і домінуючою спорудою на площі Двірцевій є будівля залізничного вокзалу міста Львова. Варто наголосити, що залізна дорога стала домінантною для назви цілого району Львова, який іменується Залізничним.
Цікавою пам’яткою площі Двірцевої у Львові вважається копія славнозвісної пальми Мерцалова – скульптури, яку викував з однієї сталевої рейки коваль Олексій Мерцалов (оригінал пальми зберігається в Санкт-петербурзькому музеї гірничого інституту). Цей символ промислового відродження отримав Гран-прі на Міжнародній промисловій виставці у Парижі 1900 року.
В центрі площі, навпроти центрального входу в будівлю залізничного вокзалу, розташований фонтан, який також слугує розворотним кільцем для руху потоку автотранспорту по колу. По праву руку від вокзалу розташована Автостанція №8, звідки вирушають міжміські та приміські автобуси в південному та західному напрямку Львівської області. За стоянкою для автобусів знаходиться кінцева станція та розворотне кільце міських трамваїв. З залізничного вокзалу трамваї курсують в напрямку Центру міста, а також площі Соборної та вулиці Липинського. Ліворуч знаходиться маленький акуратненький скверик. Позаду скверика – кінцева зупинка міських автобусів та нещодавно відкрита платна стоянка для автомобільного транспорту. За фонтаном, розміщеним напроти центрального входу, розпочинається вулиця Чернівецька, яка є єдиним виїздом з Двірцевої площі.


Вулиці та площі, Двірцева площа (площа перед залізничним вокзалом)

Львів, Площа двірцева
Рекомендуємо переглянути
Показати більше