Перший український театр для дітей та юнацтва

Театри - Львів, вул. Гнатюка, 11

 

 

  • Поділитися

Історія Першого українського театру для дітей та юнацтва розпочинається у місті Харкові у березні 1920 року, де він був заснований. Одразу після офіційного відкриття, 21 березня 1921 року,  театр отримав назву "Театр казки". Варто підкреслити, що на той час такий театр не мав аналогів у всьому світі – це було започаткування нового виду театрального мистецтва для наймолодших глядачів. Великий вклад після створення театру у подальший його розвиток вклали драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський та Д. Ямпольський, художник Б. Косарєв та інші.

Слід зазначити, що назва театру змінювалася декілька разів, зокрема, у 1923 Перший український театр для дітей та юнацтва отримав назву "Перший державний театр для дітей", а у 1933 році театрові була надана назва  "Харківський театр юного глядача ім. М. Горького".

Роки Другої світової війни залишили свій відбиток на історії театру, адже його колектив зі своїми колегами з Київського театру юного глядача побував у Казахстані, Узбекистані, на Кузбасі. І тільки у грудні 1944 року театр переїхав до міста Львова, де розташувався у приміщенні колишнього єврейського театру. Саме тут він знаходиться і на сьогоднішній час.

У 1990 році театр носить теперішню назву – Перший український театр для дітей та юнацтва. Цього ж року певна група акторів на чолі з Я. Федоришином від’єдналася від даної театральної трупи, створивши театр "Воскресіння".

Вистави у Першому українському театрі для дітей та юнацтва відбуваються як у денний, так і у вечірній час. Головна аудиторія театру, відповідно, – діти шкільного та дошкільного віку.


Театри, Перший український театр для дітей та юнацтва

Львів, вул. Гнатюка, 11
Рекомендуємо переглянути
Показати більше