Львівський академічний духовний театр Воскресіння

Театри - Львів, площа Генерала Григоренка, 5

 

 

  • Поділитися

Львівський театр «Воскресіння» був заснований у 1990 році групою молодих акторів під керівництвом Ярослава Федоришина. Спочатку театр, який не мав постійного приміщення для проведення вистав, мав статус театру-студії. З 1991 року місцем розташування театру «Воскресіння» став пасаж Грюнерів на площі Григоренка у Львові – саме тут відбуваються творчі постановки театру й у наш час. Варто зазначити, що з 1993 року театр «Воскресіння» отримав статус державного, а з 2010 року – академічного. Також, розпочинаючи з 1996 року, актори театру систематично беруть участь у вуличних виставах та мають свої оригінальні постановки.

Непересічною подією у 1992 році стало заснування на базі театру «Воскресіння» знаменитого Міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев», який зазвичай відбувається у жовтні. Вже довгі роки цей захід об’єднує талановиті творчі театральні колективи різних країн та є яскравою подією для львів’ян та гостей міста.

У репертуарі Львівського театру «Воскресіння» переважають твори як класичних, так і сучасних вітчизняних та зарубіжних авторів – Дж. Байрона, К. Войтили, А.Чехова, П. Клоделя, С.Шепарда, Г.Пінтера, Р.Куні, Н. Садур, Л. Піранделло, М. Старицького, В. Шевчука та багатьох інших. Серед творчих принципів, які постулює театр «Воскресіння», переважають психологічні форми вираження у поєднанні з сучасними прийомами театрального мистецтва. Театр «Воскресіння» активно гастролює як містами України, так і за кордоном. Актори театру неодноразово були відзначені нагородами та відзнаками на численних фестивалях та конкурсах.


Театри, Львівський академічний духовний театр Воскресіння

Львів, площа Генерала Григоренка, 5
Рекомендуємо переглянути
Показати більше