Памятник жертвам комуністичних злочинів

Пам`ятники - Львів, площа Шашкевича

 

 

  • Поділитися
Пам’ятник жертвам комуністичних злочинів у Львові споруджено на площі Маркіяна Шашкевича, біля колишньої катівні, а на даний час музею «Тюрми на Лонського». Цей пам’ятник репрезентує криваву сторінку української історії, коли у роки комуністичного тоталітарного режиму від рук енкаведистів загинуло багато невинних людей. Безсумнівно, пам'ять про них увіковічена у монументі жертвам комуністичних злочинів.

Відкриття монументу, присвяченому вшануванням пам’яті жертв комуністичних злочинів, відбулося 8 листопада 1997 року. Авторами цього пам’ятника є скульптори П. Штаєр та Д.Сивенький. Монумент споруджено у формі символічної решітки з гранітною поставою на кам’яному валі.

Ідейним натхненником та ініціатором створення пам’ятника жертвам комуністичних злочинів у Львові став колишній політв’язень Василь Кубів, який свого часу очолював Львівську обласну спілку політв’язнів України, а з 1992 року став засновником громадської організації «Нескорені», яка передусім займалася питаннями встановлення пам’ятника. Так, він домігся, щоб Львівська міська рада узаконила рішення зведення такого пам’ятника у Львові, відвівши під його спорудження місце на площі Шашкевича.

Знаменною є дата 23 червня 1992 року, коли на місці спорудження пам’ятника жертвам комуністичних злочинів було встановлено пам’ятний знак з написом «Тут буде встановлено пам'ятник жертвам комуністичних злочинів», який витесав із брили скульптор Іван Самотос.

Після затвердження проекту пам’ятника жертвам комуністичних злочинів розпочався збір коштів серед львівської громади та державних структур. Активно підтримував ідею спорудження пам’ятника тодішній голова Львівської обласної ради, колишній дисидент Микола Горинь.

Пам`ятники, Памятник жертвам комуністичних злочинів

Львів, площа Шашкевича
Рекомендуємо переглянути
Показати більше