Памятник Маркіяну Шашкевичу

Пам`ятники - Львів, вул. Коперника

 

 

  • Поділитися

Пам’ятник Маркіяну Шашкевичу у Львові відкритий 15 вересня 1990 року. Над ідеєю втілення пам’ятника працювали скульптори Д. Крвавич та М. Посікіра, а також архітектор М. Федик. Сам пам’ятник Маркіяну Шашкевичу знаходиться на вулиці Коперника, поблизу музею «Русалки Дністрової», що розмістився у колишній дзвіниці церкви Святого Духа у Львові. Цікавим є той факт, що Маркіян Шашкевич свого часу навчався у духовній семінарії, що знаходилася недалеко від церкви Святого Духа, тому місце для встановлення пам’ятника вибрали символічне.

Визначний діяч української культури Маркіян Шашкевич вважається світочем нової української літератури на західноукраїнських землях. Відомий поет та письменник Маркіян Шашкевич (разом з Іваном Вагилевичем та Яковом Головацьким) очолив літературне угруповання «Руська Трійця», яке у 1820-х роках стало основою національно-культурного відродження на Галичині. Маркіян Шашкевич ініціював видання першого на західноукраїнських землях україномовного альманаху «Русалка Дністрова» (видавництво здійснювалося у Будапешті).

Варто наголосити, що монумент зображає великого письменника та поета у повний зріст, постать якого оповита довгим плащем. У правій руці Маркіян Шашкевич символічно тримає книгу, що вказує на його літературну діяльність та плідну просвітницьку роботу.

Пам’ятник Маркіяну Шашкевичу у Львові розміщений на постаменті прямокутної форми. У свою чергу, для виготовлення пам’ятника Маркіяну Шашкевичу використовували досить цінні породи лабрадориту та граніту. Також слід зазначити, що з обох сторін пам’ятник оточений клумбами, що більш гармонійно вписує монумент у навколишній ландшафт.


Пам`ятники, Памятник Маркіяну Шашкевичу

Львів, вул. Коперника
Рекомендуємо переглянути
Показати більше