Памятник Івану Федорову

Пам`ятники - Львів, вул. Підвальна, 13

 

 

  • Поділитися
Відомий першодрукар Іван Федоров розгорнув свою видавничу діяльність на теренах України, Білорусі, Росії. Значний період свого життя Іван Федоров працював у Львові, видаючи книги у друкарні Львівського Успенського братства. Тому саме неподалік від місця, де XVI столітті зосереджувалася друкарня Львівського Ставропігійського братства, було вшановано пам'ять відомого першодрукаря. Так, пам'ятник Івану Федорову було встановлено на вулиці Підвальній під керівництвом архітектора А. Консулова і скульпторів В. Борисенка та В. Подольського. Відкриття монументу відбулося 26 листопада 1977 року. Ця дата символічно була присвячена до «400-літнього ювілею книгодрукування на українських землях», хоча, звісно, цей історичний факт є дискусійним.

Ідея втілення пам’ятника Іванові Федорову, звісно, постає у тогочасних традиціях соцреалізму. Першодрукаря велично зображено у повний зріст: у лівій руці він тримає книгу, яка символізує його видавничу діяльність, а правою рукою Іван Федоров ніби сіє зерна знань, науки та освіти. Звичайно внесок Івана Федорова у львівську видавничу справу важко переоцінити, адже саме він видав у Львові знамениті книги – перший український «Буквар», «Апостол» і «Часослов».

Пам'ятник Івану Федорову є скульптурною домінантою площі, на якій у наш час діє один з найбільших букіністичних ринків у Львові. Власне, обабіч площі, на якій розміщується монумент, розташовані історичні споруди Львова – вежа Корнякта, Успенська церкв та Королівський арсенал, у приміщенні якого розміщується Державний архів Львівської області. А неподалік від пам’ятника Івана Федорову міститься неперевершений бароковий Домініканський костел.

Пам`ятники, Памятник Івану Федорову

Львів, вул. Підвальна, 13
Рекомендуємо переглянути
Показати більше