Памятник Богдану Хмельницькому в парку культури та відпочинку

Пам`ятники - Львів, парк імені Богдана Хмельницького

 

 

  • Поділитися

Пам'ятник Богдану Хмельницькому в парку культури та відпочинку
У багатьох містах України встановлені пам’ятники видатному гетьману і полководцю Богдану Хмельницькому. Зазвичай велика кількість пам’ятників Богдану Хмельницькому була встановлена в середині п’ятдесятих років минулого століття з нагоди трьохсотліття Переяславської ради. В ті роки Богдана Хмельницького увіковічнювали як людину, що прагнула єднання України та Росії, звичайно це була данина викривленій радянській історії.
Наступна хвиля появи пам’ятних постаментів гетьману прийшла зі здобуттям Україною незалежності. З 1991 року його уже сприймали і згадували, як великого полководця і українського державного діяча. Не став винятком і Львів. Тут у парку, якому присвоєно ім’я славетного козацького гетьмана, було встановлене погруддя Богдана Хмельницького.
Пам’ятник Богдану Хмельницькому у Львові був встановлений на зорі незалежності Української держави. Виконане погруддя з каменю та встановлене на постаменті. Бюст дуже гармонічно розмістили по середині головної алеї парку культури й відпочинку, якому надано ім’я гетьмана. По обидві сторони від алеї з погруддям Богдана Хмельницького висаджені плакучі верби, які створюють вигляд почесної варти. Біля цього пам’ятного знаку відбуваються сучасні посвяти в козаки. Сьогодні на алеї поблизу пам’ятника відновлене покриття доріжок та встановлені нові лавочки. Люди приходять сюди поклонитись великому гетьману та просто відпочити серед красивих верб.


Пам`ятники, Памятник Богдану Хмельницькому в парку культури та відпочинку

Львів, парк імені Богдана Хмельницького
Рекомендуємо переглянути
Показати більше