Палац Потоцьких

Палаци та Галереї - Львів, вул. Коперника, 15

 

 

  • Поділитися

Палац Потоцьких у Львові – це розкішна архітектурна пам’ятка у стилі французького класицизму з елементами бароко. Такий тип архітектурних споруд був характерний для епохи Луї XVI.


Земельна ділянка, на якій розташований палац, була придбана родом Потоцьких у 1822 році. Перший двохповерховий прямокутний палац на цій території був зведений в стилі класицизму. Однак вже в 1861 році його було розібрано, а будівництво сучасного палацу розпочалось аж у 1880 році. Палац зводився за проектом архітектора Луї Рене Доверн'є, проте згодом проект дещо модернізували архітектори Людвік Балдвін-Рамулто і Юліан Цибульський, під керівництвом яких і було завершене будівництво.

Триповерхова будівля палацу Потоцьких у плані має Н-подібну форму. Фасад будівлі оштукатурений, декорований фігурними обрамленнями вікон, рустикацією та різноманітною ліпниною. Вхід до палацу Потоцьких – арочного типу з іонічними колонами. В будівлі на першому поверсі розміщені декілька парадних залів для проведення балів та зустрічі почесних гостей, зокрема Червона, Дзеркальна, Голуба, кабiнет Ордината та ін.

Від вулиці Коперніка палац Потоцьких відділяють монументальні ворота, по боках яких розташовані флігелі для охорони. Приблизно 1879 року розпочалась забудова парку навколо палацу. Внаслідок цієї забудови палац Потоцьких став практично весь оточений будинками, вид на нього зберігся тільки з вулиці Коперніка. Уже в радянські часи на території палацу було розроблена шахта для будівництва тунелів для підземного трамваю.

Після падіння в 1919 році на палац літака та грандіозної пожежі, розпочалась реставрація, яку завершили аж у 1931 році. У радянський період в палаці розташовувався Інститут геології та геохімії, згодом Палац урочистих подій. За часів незалежності його територія та будівлі відійшли до Львівської галереї мистецтв . Зараз у приміщенні палацу Потоцьких представлені твори європейського малярства.

Палаци та Галереї , Палац Потоцьких

Львів, вул. Коперника, 15
Рекомендуємо переглянути
Показати більше