Палац Любомирських

Палаци та Галереї - Львів, площа Ринок, 10

 

 

  • Поділитися

Палац Любомирських – таку назву має кам’яниця під номером 10, яка знаходиться на куті східної сторони площі Ринок у Львові. Це яскравий архітектурний взірець магнатського барокового палацу доби, який гармонійно поєднаний із забудовами площі Ринок.

Варто наголосити, що палац Любомирських було збудовано у ХVІІІ столітті шляхом об’єднання п’яти кам’яниць, які розташовувалися на цьому місці ще з доби готики. Так, Станіслав Любомирський у 1760 році для спорудження палацу запросив плеяду відомих та знаних архітекторів того часу – Яна де Вітте, який запропонував проект будівлі та Бернарда Меретина і Мартина Урбаніка, які здійснювали керівництво будівельними роботами.

Довершеним шедевром є скульптурне оформлення палацу, над яким працювали талановиті майстри – Себастьян Фесінгер, Стефан Кодецький, Іван Оброцький та ін. Зокрема художньою майстерністю та довершеністю вражають скульптури аттика з військовою атрибутикою, яка символічно вказує на бойову славу роду Любомирських. Великою цінністю палацу Любомирських вважаються спроектовані Себастьяном Фесінгером стюкові каміни, високомайстерно виконані з найвищого сорту штукатурки. Також відомо, що внутрішнє декорування приміщень палацу Любомирських, яке, на жаль, не збереглося, здійснював Станіслав Строїнський.

Впродовж 1772–1821 років у палаці Любомирських містилася резиденція австрійських губернаторів Галичини, а з 1895 року приміщення будівлі належало товариству «Просвіта», яке здійснило великий вклад  у розвиток української культури. З 1975 року і до наших днів у приміщенні палацу Любомирських знаходиться відкрита експозиція Музею етнографії та художнього промислу НАН України. У свою чергу, перший поверх будівлі займає тематична кав’ярня.

Палаци та Галереї , Палац Любомирських

Львів, площа Ринок, 10
Рекомендуємо переглянути
Показати більше