Палац Корнякта

Палаци та Галереї - Львів, площа Ринок, 6

 

 

  • Поділитися

Знаменитий палац Корнякта – це перлина львівського архітектурного ренесансу, яка розташована у Львові на східній стороні площі Ринок під номером 6. Ця пишна будівля зводилася у 1580 році для заможного львівського мецената та купця грецького походження Костянтина Корнякта. Над будівництвом палацу трудилися відомі архітектори того часу – Петро Барбон та Павло Римлянин. До слова, Костянтин Корнякт, який був на посаді особистого секретаря короля Сигізмунда ІІ Августа, отримав від його наступника – Стефана Баторія – привілей, що дозволяв зводити будівлю шестивіконною, а не на три вікна, як це було строго регламентовано у місті з Магдебурзьким правом.

Однак дуже швидко нащадки Костянтина Корнякта збанкрутували, а кам’яниця у 1623 році перейшла у власність монахів кармелітів. Згодом, у 1642 році палац Корнякта придбав Якуб Собєський – відомий польський магнат, син якого – Ян – невдовзі став королем Польщі. З того часу набула поширення інша назва кам’яниці Корнякта, який стали називати «Королівською». Саме тоді провели масштабну реставрацію будівлі, прикрасивши її фасад постатями короля та шести рицарів; також було добудовано білокам’яний портал кам’яниці.

З 1723 року Королівська кам’яниця переходить у власність родини Жевуських, які, проводячи чергову реставрацію будівлі, звели сходову клітку у стилі ампір та прибудували на фасаді балкон. У ХІХ столітті палац Корнякта вже належить родові князів Понінських, які під час реставрації наказали прикрасити королівські зали другого поверху чудовою ліпниною. Планування приміщень теж зазнало суттєвих змін: тронному залу, який першопочатково мав круглу форму, було надано прямокутної форми.

У 1908 році у приміщенні палацу Корнякта було відкрито музей, який носив назву «Національний музей імені Яна ІІІ» та експонував художньо-митецькі твори і колекції зброї й нумізматики. Проте вже у 1940 році й до нашого часу в Королівській кам’яниці розмістився Львівський історичний музей. Одна з найяскравіших експозицій музею – «Історичні коштовності», яка у знаменитих королівських палатах репрезентує пам’ятки живопису, ордени, годинники, музичні інструменти та меблі періоду XVII – XІХ століть.

Захоплює своєю оригінальністю «італійське («венеційське») подвір'я», яке розташоване у внутрішньому дворику палацу Корнякта. В італійському дворику часто відбуваються цікаві заходи – театральні постановки та концерти класичної і джазової музики. Також у теплу пору року в італійському дворику для відвідувачів відкриває двері тематичне кафе.

Палаци та Галереї , Палац Корнякта

Львів, площа Ринок, 6
Рекомендуємо переглянути
Показати більше