Львівський національний університет імені Івана Франка

Навчальні заклади - Львів, вул. Університетська 1

 

 

  • Поділитися

Львівський національний університет імені Івана Франка – це найстаріший вищий навчальний заклад в Україні. Головний корпус університету – це приміщення колишнього Галицького сейму, а навчання у ньому почали проводити порівняно недавно, у 1923 році. Звичайно, історія створення університету сягає більш давнього періоду, адже цей класичний навчальний заклад був заснований ще у XVII столітті на основі братської єзуїтської школи. Так, грамотою Яна Казимира від 20 січня 1661 року єзуїтська колегія отримала статус університету. Саме тому Львівський національний університет впродовж 1918–1939 рр. носив назву короля Речі Посполитої –  Яна Казимира. 
Університет неодноразово припиняв свою роботу, однак завжди відновлював освітню діяльність, зокрема у 1784 році, отримавши назву Йосифінського університету; у 1817 році – університету Франца І тощо. Присвоєння імені Івана Франка Львівському державному університетові відбулося у 1940 році, а статус «національного» Львівський університет отримав у 1999 році. 
Загалом в університеті функціонує 17 факультетів, 3 коледжі, наукова та студентські бібліотеки, Інститут післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, власний видавничий центр та прес-центр, профкоми викладачів та студентів, студентський уряд та ін. При університеті також діє Австрійський центр, Центр країн Північної Європи, Британський центр, Центр італійської мови і культури, Центр грецької мови і культури, філія Інституту Ґете, тому кожен може знайти для себе щось цікаве і нове, не пов’язане з основним профілем свого навчання.
Сьогодні Львівський національний університет імені Івана Франка – це заклад, який проводить тісну міжнародну співпрацю з іншими європейськими закладами, бере участь у програмах обміну студентів та викладачів. Що ж тут ще казати, якщо всі студенти, без винятку, з гордістю навчаються у цьому закладі і поширюють його освітні та культурні традиції серед свого оточення. 


Навчальні заклади, Львівський національний університет імені Івана Франка

Львів, вул. Університетська 1
Рекомендуємо переглянути
Показати більше