Національний музей у Львові імені А.Шептицького

Музеї - Львів, проспект Свободи, 20

 

 

  • Поділитися
Львівський національний музей імені А.Шептицького зберігає найвизначнішу колекцію пам’яток українського мистецтва. Цей музей – багата скарбниця української національної культури. Головний корпус національного музею у Львові знаходиться на проспекті Свободи, інший корпус – на вулиці Драгоманова (приміщення палацу Дуніковських).

Національний музей у Львові першопочатково засновувався як приватна фундація за сприяння митрополита греко-католицької церкви Андрея Шептицького, який у 1905 році зініціював його створення. Основу музею складала художньо-мистецька колекція митрополита, який і утримував музей за свої кошти. Всі організаційні роботи з формування фондів довірили відомому українському історику і мистецтвознавцю Іларіону Свєнціцькому. У 1911 році експозиція музею розмістилась у придбаному Палаці Дуніковських, а в 1913 році, на підставі урочистого акту, музей передається у дар народу України і відкривається для широкого загалу.

Після здобуття незалежності у 1991 році музею надали статус національного. Того ж року національному музею у Львові був переданий його основний корпус на проспекті Свободи, в якому раніше був розміщений музей Леніна. Сама будівля національного музею у Львові зведена у 1904 році за проектом Юзефа Каетана, будівельною компанією Едмунда Жиховича. Ця будівля зводилась за сприяння Галицької ощадкаси, як музей художнього промислу, першопочатково вона оздоблювалась цікавою орнаментальною ліпниною та алегоричними скульптурами, які знищені в радянські добу.

Загалом фонди національного музею у Львові налічують понад 150 000 культурно-мистецьких пам’яток, які охоплюють такі періоди: українське сакральне мистецтво середньовічної доби (ікони, стародруки, рукописи та ін..), добу українського Ренесансу та культуру бароко, підбірку творів українського мистецтва XIX – ХХ ст.. Варто наголосити, що у музеї зберігаються оригінальні твори Тараса Шевченка. Також у національному музеї представлені твори народного мистецтва – кераміка, народний одяг, писанки та ін. Тим, хто відвідує місто Лева, обов’язково варто завітати у національний музей, збагатитися яскравими враженнями та знаннями культури України.

Музеї, Національний музей у Львові імені А.Шептицького

Львів, проспект Свободи, 20
Рекомендуємо переглянути
Показати більше