Музей етнографії та художнього промислу

Музеї - Львів, проспект Свободи, 15

 

 

  • Поділитися

Музей етнографії та художнього промислу у Львові був створений у 1951 році і першопочатково носив назву Державного музею етнографії та художнього промислу АН УРСР. На даний час музей входить до структури Інституту народознавства при Національній Академії наук України.

Будівля музею етнографії та художнього промислу у Львові знаходиться на проспекті Свободи, 15. Варто наголосити, що це споруда колишньої Галицької кредитної каси, спроектована відомим у Львові архітектором Юліаном Захаревичем. Зовні ця будівля виділяється неоренесансним та необароковим оформленням. Фасад будівлі привертає до себе увагу завдяки цікавому декоруванню, адже у оформленні споруди використовується і тесаний камінь, і поліхромна цегла, і метал. Гармонійно доповнюють зовнішній вигляд будівлі мотиви української сецесії, зокрема алегорична скульптурна група поруч з її купольною частиною. На куті музею етнографії та художнього промислу знаходиться купол із шпилем, що вказує на процвітання Галичини.

Експозиція музею етнографії та художнього промислу поділяється на дві частини. Перша частина стосується власне етнографічних експонатів, їх налічується близько 44 000. Друга частина представляє експонати мистецького промислу, але їх значно менше – 28 000.

В музеї етнографії та художнього промислу є унікальна збірка меблів, виготовлення яких сягає XV століття. Також у музеї етнографії та художнього промислу присутні цікаві взірці кераміки, тканин, вишивки з різних етнічних регіонів України.


Музеї, Музей етнографії та художнього промислу

Львів, проспект Свободи, 15
Рекомендуємо переглянути
Показати більше