Міський арсенал

Музеї - Львів, вул. Підвальна, 5

 

 

  • Поділитися

Львівський міський арсенал – це яскрава пам’ятка фортифікаційно-оборонних споруд міста Лева. Ця фортифікаційна споруда є взірцем оборонної архітектури доби Ренесансу у Львові, адже зводилася ця двоярусна будівля впродовж 1554 – 1556 років. До міського арсеналу з різних сторін примикають Низький та Високий мури, які складали третю лінію оборони міста Львова та датуються XIV – XV століттями.
Сама ж будівля львівського арсеналу має прямокутну форму, вона зведена з каменю та має на північній стороні невелику восьмикутну башту. До слова, саме ця восьмикутна башта разом зі стінами першого поверху вважаються найдавнішими елементами будівлі міського арсеналу у Львові, адже ці прибудови датуються XIV століттям.
Шведська навала на початку XVІІІ століття зруйнувала львівський міський арсенал, однак досить швидко, впродовж двох років, його відновили. Варто згадати, що у XVІІІ столітті підземелля львівського арсеналу використовували як в’язницю для полонених гайдамаків та козаків. Один з казематів арсеналу виконував функцію камери тортур, водночас слугувавши житлом для міського ката.
На сьогоднішній день у приміщенні львівського міського арсеналу знаходиться музей зброї «Арсенал», який відкрив свої двері для відвідувачів у 1981 році після масштабної реставрації. У музеї «Арсенал» експонується виставка різноманітної зброї понад тридцяти країн світу. Музей зброї пропонує до уваги відвідувачів здійснити історичний екскурс у минуле та ознайомитися з численними взірцями холодної та вогнепальної зброї. Крім того, у музеї представлена яскрава колекція орденів та посуду, на якому зображено різноманітні військові атрибути.

Також варто переглянути: Музей народної архітектури і побуту Шевченківський гайОперний театр 


Музеї, Міський арсенал

Львів, вул. Підвальна, 5
Рекомендуємо переглянути
Показати більше