Львівський історичний музей (королівські палати)

Музеї - Львів, площа Ринок, 6

 

 

  • Поділитися
Львівський історичний музей – один з найстаріших музеїв всієї України, адже його заснування сягає 1893 року. Численні експозиції Львівського історичного музею розміщені у будинках на площі Ринок під номерами 2,4,6 та 24 та демонструють історію міста Львова та Галичини від найдавніших часів до сьогодення. Багаточисельними є фонди Львівського історичного музею, які налічують понад 330 тисяч експонатів.

Основною спорудою Львівського історичного музею вважається будинок №6 (палац Корнякта) на площі Ринок – це яскрава перлина львівського архітектурного ренесансу. У XVІІ столітті у цій кам’яниці розмістилася королівська резиденція Яна ІІІ Собеського, а з 1908 року у ній заснували музей, названий іменем цього польського короля. І тільки у 1939 році Національний музей імені Яна ІІІ Собеського перейменували на Львівський історичний музей.

Другий поверх будинку №6 на площі Ринок займають так звані королівські палати, які охоплюють чотири зали цієї кам’яниці. Так, одразу при вході у королівські зали видніються прекрасно оформленні інтер'єри приміщень. Оформлення здебільшого виконане у стилі пізнього класицизму. Підлога у кімнатах складається з 14 порід дерев, що робить зовнішній вид кімнат насиченим у поєднані з кольорами стін та стелі.

У королівських залах, які просто захоплюють своєю красою, знаходиться експозиція відділу "Історичні коштовності". Це надзвичайно цінні пам’ятки XVII — XVIII ст. – екземпляри живопису, різноманітні скульптури, годинники, музичні інструменти та ордени й нагороди різних країн Європи. Також у королівських палатах зібрано велику колекцію меблів доби Середньовіччя та епохи Ренесансу. Крім того, у королівських палатах знаходиться велика колекція срібних виробів, виконана у витонченому художньому оформленні.

Музеї, Львівський історичний музей (королівські палати)

Львів, площа Ринок, 6
Рекомендуємо переглянути
Показати більше