Аптека-музей "Під чорним орлом"

Музеї - Львів, вул. Друкарська, 2

 

 

  • Поділитися

Аптека-музей "Під чорним орлом" – це найстаріша львівська аптека, розміщена у центрі міста Львова – на розі площі Ринок. Заснування музею-аптеки «Під чорним орлом» датується 1774 роком. Варто наголосити, що це яскравий взірець взаємодії музею та діючої аптеки.

Зазначимо, що автором проекту аптечної будівлі є відомий архітектор Петро Полейовський. Саму назву аптека отримала через символ, який вивішували перед її входом – це була досить поширена практика тих часів. Так, з самого часу її заснування аптека «Під чорним орлом» вважалася військовою, адже першопочатково її власником був військовий фармацевт Ф. В. Наторп. Тогочасна аптека займалася виготовленням та відпуском ліків – різних настойок, екстрактів, еліксирів, косметичних засобів та славнозвісного «Залізного вина».

Сама ідея створення музею історії фармації була зреалізована у 1966 році. А капітальної реставрації будівля музею-аптеки зазнала у 1985 році (за проектом А. і Г. Новаківських та Л.Лищинського). Реставрація дала змогу значно розширити будівлю, передбачивши таким чином 16 залів, у яких розміщуються експозиції музею-аптеки. Так, на сьогоднішній день серед експонатів аптеки-музею "Під чорним орлом" зустрічаються понад 3000 рідкісних експонатів різних ліків.

Огляд музею розпочинається, як правило, з торгового залу, цікавим експонатом якого є старовинні фармацевтичні ваги. Саме у торговому залі відвідувачі мають змогу купити ліки та знамените «Залізне вино». У матеріальній кімнаті зберігається колекція посуду для медикаментів. Інтер’єр стародавньої лабораторії демонструє етапи виготовлення ліків. Кімната історії фармації показує розвиток цієї галузі медицини від найдавніших часів до сьогодення. У флігелі музею-аптеки відтворили старовинну алхімічну лабораторію за зображеннями з давніх гравюр. Завершується екскурсія у внутрішньому дворику аптеки-музею, у якому відтворили типовий житловий інтер’єр міщанина XVІ – XVІІ століть. Аптека-музей "Під чорним орлом" запрошує усіх бажаючих доторкнутися до цікавої сторінки історії та сучасності фармації.


Музеї, Аптека-музей "Під чорним орлом"

Львів, вул. Друкарська, 2
Рекомендуємо переглянути
Показати більше