Латинський кафедральний собор (Катедральний собор Успіня Пресвятої Діви Марії)

Церкви - Львів, площа Ринок

 

 

  • Поділитися

У Львові на площі Катедральній розташована архітектурна перлина та окраса міста, час зведення якої сягає далекого XIV століття – Латинський кафедральний собор. Ця святиня вважається головним храмом Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви та є пам’яткою архітектури національного значення.

Варто наголосити, що на сьогоднішній час дискусійною вважається дата початку зведення Латинського кафедрального собору у місті Львові, однак більшість дослідників визначають основний період будівництва святині 1350-1493 роками. Понад сторіччя над зведенням собору працювала плеяда майстрів, серед яких Ничко, І. Громм, П. та Г. Штехери та ін. Слід зауважити, що першопочатково собор носив яскраво виражені готичні риси, а після численних реконструкцій набув архітектурних форм пізнього ренесансу та бароко. Зокрема, барокове завершення має вежа-дзвіниця на західній стороні храму, а симетрична до неї вежа так і залишилася недобудованою – це надає храмові нетипової архітектурної форми.

До Латинського кафедрального собору також прибудовані каплиці XVI–XVII століть, найвідомішою з яких є каплиця роду Кампіанів, а поруч з Катедрою (саме так у Львові називають собор) розташована знаменита каплиця Боїмів   Південна сторона Латинського собору прикрашена огорожею, яка увінчана чудовими скульптурами апостолів, автором яких є відомий майстер М. Полейовський.

У інтер’єрі Латинського кафедрального собору домінують колони з готичними склепіннями, прикрашені високохудожніми розписами С. Строїнського. Особливу цінність складає розміщений у храмі орган 1839 року. Також високу художню вартість мають чудові віконні вітражі, виконані за ескізами Ю. Мегоффера та Я. Матейка.


Церкви, Латинський кафедральний собор (Катедральний собор Успіня Пресвятої Діви Марії)

Львів, площа Ринок
Рекомендуємо переглянути
Показати більше