Костел Єзуїтів (храм апостолів Петра і Павла)

Церкви - Львів, вул., Театральна 11

 

 

  • Поділитися
Костел єзуїтів можна віднести до найбільших значних культових споруд Львова, він став першою пам’яткою міста у стилі бароко. Костел єзуїтів був зведений у 1610-1630 роках. Хто був автором першопочаткового проекту святині, сьогодні невідомо, проте у 1618 році до зведення храму долучився відомий італійський архітектор Джакомо Бріано. На той момент стіни вже були зведені в межах трьох ліктів. Джакомо не розробляв нового проекту, а просто дещо модернізував та видозмінив існуючий. Він вніс у обриси будівлі риси бароко, притаманні для італійської архітектури того часу. Споруджуючи костел єзуїтів, Джакомо Бріано використав форми фасаду римської церкви Іль Джезу – цей тип споруди був надзвичайно популярним у тогочасній Європі.

За період свого існування костел єзуїтів зазнавав багатьох перебудов та реконструкцій. Найбільшою окрасою костелу є головний його фасад оздоблений великою кількістю пілястр, а в нішах розміщені статуї святих. До північної стіни костелу примикає триповерхова колишня Єзуїтська колегія. В даній колегії навчались такі відомі люди як Богдан Хмельницький, Ярема Вишневецький, а також архітектор Василь Григорович-Барський.

На особливу увагу заслуговує інтер’єр костелу єзуїтів, який зачаровує своєю красою: храм оздоблено численними високомистецькими фресками та скульптурами, зокрема розп’яття Яна Пфістера. 

Також в костелі єзуїтів розташований старовинний орган ХVІІІ століття. Однак впродовж ХХ століття він зазнав суттєвого нищення. Добре збереглись його дерев’яні частини, однак такі елементи як труби були втрачені в радянський період. Саме в цей період у храмі розміщувались фонди бібліотеки. Храм Петра і Павла відкрили для відвідування тільки в 2011 році. 

Церкви, Костел Єзуїтів (храм апостолів Петра і Павла)

Львів, вул., Театральна 11
Рекомендуємо переглянути
Показати більше