Костел і монастир бенедиктинок (храм Усіх Святих і монастир Покрови Пресвятої Богородиці)

Церкви - Львів, площа Вічева 2

 

 

  • Поділитися

У Львові на площі Вічевій, 2 споруджено одну з найдавніших сакральних споруд міста – костел та жіночий монастир бенедектинок, які належать до пам’яток архітектури національного значення. До слова, чернечий орден бенедиктинців вважається найстарішим орденом Римо-Католицької церкви. Сам монастир бенедиктинок у Львові засновано у 1593 році, а після п’яти років розпочалося будівництво споруди монастиря під керівництвом відомого архітектора Павла Римлянина. Варто зауважити, що монастирський комплекс бенедиктинок носив яскраво виражений оборонний характер, оскільки знаходився за межами давніх міських стін. Архітектурні елементи комплексу, окрім костелу та монастиря, включають також оборонний мур, в’їзну браму та монастирські келії. Існують відомості, що навколо костелу та монастиря було посаджено чудові сади.

Якщо розглядати костел Усіх Святих з точки зору архітектурно-стильових особливостей, то варто наголосити, що першопочатково комплекс храму споруджено у ренесансному стилі з домішкою елементів маньєризму (зокрема, вежа) та бароко (для прикладу, в’їзна брама та монастирські келії). У свою чергу, будівля монастиря вражає оригінальною конструкцією з білокам’яними порталами та витонченими скульптурами.

Слід наголосити, що будівля костелу бенедиктинок неодноразово зазнавала перебудов, зокрема у 1627 році відбудову храму після пожежі здійснював архітектор Ян Покорович, а у 1748 році – Мартин Урбанік. До слова, саме Ян Покорович добудував до комплексу храму та монастиря вежу, якої не було у проекті Павла Римлянина.

Варто зауважити, що ще у ХІХ столітті при монастирі бенедиктинок монахині відкрили школу для дівчат. До речі, і у наші дня при монастирі діє школа Святої Софії.

Проте у радянські часи у приміщенні костелу знаходився склад, а у будівлі монастиря відкрили Музично-педагогічне училище. На щастя, у наш час діяльність храму та монастиря відновлено. У часи сьогодення костел носить назву храм Усіх Святих з монастирем Покрови Пресвятої Богородиці сестер студиток Української Греко-католицької церкви.


Церкви, Костел і монастир бенедиктинок (храм Усіх Святих і монастир Покрови Пресвятої Богородиці)

Львів, площа Вічева 2
Рекомендуємо переглянути
Показати більше