Храм святого Михаїла (костел кармелітів босих)

Церкви - Львів, вул. Володимира Винниченка, 22

 

 

  • Поділитися

Храм святого Михаїла у Львові розташований на пагорбі вулиці Винниченка. Назва цієї святині пов’язана з ім’ям Архистратига Михаїла, який був охоронцем Господнього гробу та покровителем України-Руси.
Цей храм має свою давню історію, яка починається з1633 року, коли ченцям ордену кармелітів босих вдалось одержати від міської влади пагорб для будівництва свого храму. Саму святиню розпочали зводити у 1634 році під егідою архітектора Яна Покоровича. План храму передбачає вигляд правильного прямокутника, поділеного на три нави. Перекриття центральної нави циліндричне, а бічних – хрестовидне. Згодом, після передачі храму кармелітам-черевичникам, у храмі були добудовані дві вежі, які надали церкві її сучасного вигляду.
Неймовірно вишуканим є бароковий інтер’єр храму, адже розписи  у святині виконав відомий італійський художник Дж. К. Педретті з допомогою свого учня Б. Мазуркевича. Цікаво простежити історію ордену кармелітів через картини, виконані маляром Г. Чайковським. Скульптурним оздобленням храму займався львівський скульптор А.Штиль. Справжньою окрасою в храмі є вівтар з мармуру у формі святині, навколо якого розміщені чотири пари колон.
Загалом храм Святого Михаїла входив до лінії фортифікаційної оборони міста Львова. Святиня вистояла під час турецької облоги 1672 року, однак вже в 1704 році храм був захоплений шведами.
В часи панування радянської влади монастир та храм закрили, розмістивши тут склад для цукерні. В колишніх келіях влаштували гуртожитки. З часом, в 1979 році, храм передали Львівському історико-архітектурному заповіднику. З приходом незалежності монастир та храм був ввірений ченцям Студійського Уставу греко-католицької церкви. 


Церкви, Храм святого Михаїла (костел кармелітів босих)

Львів, вул. Володимира Винниченка, 22
Рекомендуємо переглянути
Показати більше