Домініканський собор (храм Пресвятої Євхаристії)

Церкви - Львів, площа Музейна 1

 

 

  • Поділитися
Домініканський собор є чудовою перлиною та окрасою Львова, прекрасною бароковою спорудою, розташованою у Львові на площі Музейній. Перший храм на цьому місці було зведено ще на початку XII ст. за проханням дружини князя Лева Даниловича – Констанції, котра сповідувала католицизм. Сама назва святині походить від католицького чернечого ордену домініканців, який з латинської «Domini canes» перекладається як «собаки Божі», іншими словами «ті, які вірні Богові». По сьогоднішній день на стіні собору зображений символ домініканців – собака, що лежить на книзі. Під куполом храму викарбувані слова з послання Тимофія «Soli Deo honor et gloria» («Єдиному Богу честь і хвала»).

Сам Домініканський собор є значною частиною історії міста Львова, оскільки свого часу був визначною католицькою святинею та оборонним об’єктом, а з ХVI ст. мав вигляд кам’яного готичного собору. Саме у стінах монастиря Домініканського собору переховувалась княжна Гальшка Острозька, найбагатша спадкоємиця Речі Посполитої. І у 1559 році святиня витримала натиск військового загону її нелюбого нареченого – Лукаша Ґурки.

Домініканський собор як прекрасний взірець барокової архітектури був перебудований у 1749 році за проектом архітектора Яна де Вітте. До спорудження Домініканського собору були причетні й такі відомі архітектори як Мартин Урбанік, Христофор Мурадович і Себастьян Фесінгер.

У часи радянської влади у приміщенні Домініканського собору функціонував музей атеїзму. На сучасному етапі Домініканський собор є храмом Святої Євхаристії, одним з найулюбленіших храмів львівської молоді та цікавим місцем для відвідування туристами.

Церкви, Домініканський собор (храм Пресвятої Євхаристії)

Львів, площа Музейна 1
Рекомендуємо переглянути
Показати більше