Церква Святого Андрія (костел Бернардинів)

Церкви - Львів, площа Соборна, 3-А

 

 

  • Поділитися
Церква Святого Андрія розміщується в комплексі Бернардинів на площі Соборній у Львові. Католицький орден Бернардинів (орден Менших Братів Обсервантів) мав осередок у Львові ще з XV століття, адже саме з цього часу на місці собору Святого Андрія було споруджено першу дерев’яну церкву. В древні часи, як і навколо багатьох інших храмів, поруч з церквою Святого Андрія був цвинтар, на якому поховано Святого Яна з Дуклі.

Костел Бернардинів відкрився 13 грудня 1611 року на свято Андрія, після чого й отримав свою назву. Головним ідейним натхненником будівництва костелу був монах Бернард Авелідес. Будівлю храму звели з тесаного каменю у формі тринавної базиліки. Храм має видовжені хорали, а апсида храму є гранованою. Загальна довжина храму близько 57 метрів при висоті понад 22 метри.

Взагалі храм увібрав в себе риси різних архітектурних стилів, зокрема, італійського ренесансу, над втіленням якого працював відомий архітектор Павло Римлянин. До спорудження храму долучився архітектор Амвросій Прихильний, спроектувавши на будівлі святині щит-фронтон дивовижної форми у стилі німецького маньєризму. І останній, третій ярус, виконав львівський архітектор Андреас Бемер у витонченому стилі бароко.

Фасад храму Святого Андрія прикрашають скульптури святих, яких вшановували монахи-бернардинці. Другий ярус фасаду увінчаний статуями Божої Матері та святих апостолів Петра й Павла. Над розписом інтер’єру в 1738 - 1740 роках працював ченець Бенедикт Мазуркевич.

Взагалі до комплексу Бернардинів, окрім собору Святого Андрія, входить монастир Бернардинів, який багато віків був оборонним зовнішнім форпостом Львова. На даний час у приміщенні монастиря знаходиться Центральний державний історичний архів. Комплекс  Бернардинів охоплює також дзвіницю поруч зі святинею, пам’ятну колону на честь Яна з Дуклі  та криницю, яка датується 1620 роком.

У всі часи церква Святого Андрія користувалася великою пошаною серед різних прошарків населення стародавнього Львова. На сьогоднішній день цей величний храм є однією з найкрасивіших пам’яток старовини, яку з радістю відвідують містяни та гості Львова.

Церкви, Церква Святого Андрія (костел Бернардинів)

Львів, площа Соборна, 3-А
Рекомендуємо переглянути
Показати більше