Церква Покрови Богородиці (Покровська церква, костел Святого Миколая)

Церкви - м. Львів, вул. Михайла Грушевського 2

 

 

  • Поділитися

Церква Покрови Богородиці (Покровська церква, костел Святого Миколая)
Церква Покрови Богородиці є пам’яткою сакрального архітектурного мистецтва XVIII століття. Розташований храм на вулиці Грушевського. На даний час Покровська церква у Львові належить до Української Православної церкви Київського Патріархату.
Варто наголосити, що перший храм на цьому місці зводився ченцями католицького монаршого ордену тринітаріїв на землях, що тоді відносилися до Галицького передмістя. Так, у 1696 році було зведено дерев’яну споруду костелу Миколая з монастирем Тринітаріїв. Сучасного вигляду храм набув впродовж 1739-1745 років, коли під егідою архітектора Казимира Гранацького було зведено кам’яний храм. Після ліквідації ордену тринітаріїв костел Миколая став парафіяльним, а згодом, у 1837 році, був переданий ченцям-єзуїтам. В 1924-1926 роках храм зазнав капітальної реконструкції, після якої повністю змінився його зовнішній вигляд. Керував цією реконструкцією архітектор Т. Врубель.
Так, будівля храму повністю відповідає архітектурним тенденціям часу свого зведення. Фасад святині розділений пілястрами та карнизами, він увінчується традиційними фронтоном з волютами. Всередині храму – надзвичайно пишна ліпнина та гармонійне різьблення по дереву. Варто звернути увагу на скульптурне оздоблення церкви Покрови Богородиці, зокрема, на дерев’яний вівтар, автором різьблення якого є знаменитий скульптор Себастьян Фесінгер. Великою цінністю, яка збереглась у храмі, є вівтар Шольц-Вольфовича, виготовлений скульптором Яном Зарембою приблизно у 1595 році.


Церкви, Церква Покрови Богородиці (Покровська церква, костел Святого Миколая)

м. Львів, вул. Михайла Грушевського 2
Рекомендуємо переглянути
Показати більше